Copywriter – Czy Opłaca Nim Się Zostać?

Copywriter

Kim jest Copywriter?

Kariera jako niezależny copywriter jest dość wygodną pracą. Możesz pracować wygodnie w domu, w międzyczasie gotować obiad, czy nawet drzemać w środku dnia, podczas niezależnej przerwy a do tego dobrze zarabiać. Brzmi jak praca idealna, ale czy taką jest? Aby się o tym przekonać zapraszamy do artykułu!

Jednym z minusów, który obecny jest podczas pracy copywriter jest to, że wiele zleceniodawców myśli, że praca ta polega również na chronieniu zawartości ich strony przed kradzieżą, co w rzeczywistości nie odnosi się do prawdy. 

Najprostszą odpowiedzią na pytanie – co robi copywriter? – Jest odpowiedź: „To wszystko, co jest w twojej skrzynce pocztowej, jest robotą copywritera”   

Copywriterzy piszą przeróżne materiały marketingowe, redagują teksty na strony internetowe, kreują e-maile, zajmują się hasłami reklamowymi, które umieszczane są na bilbordy, tworzą broszury, katalogi i wiele innych.

Jeśli zainteresował cię copywriting, to prawdopodobnie dlatego, że słyszałeś:

  • To świetny sposób na zarabianie pieniędzy w domu.
  • Możesz szybko zacząć działać przy bardzo niewielkich nakładach inwestycyjnych.
  • Formalne wykształcenie nie jest wymagane.

Każde z wyżej wymienionych stwierdzeń jest prawdziwe. Profesjonalne umiejętności związane z copywritingiem są w dzisiejszych czasach bardzo poszukiwane, a prace związane z copywritingiem są jednymi z najlepiej opłacanych projektów dla niezależnych pisarzy.

Wielu autorów tekstów pracuje w pełnym wymiarze godzin, w klasyczny sposób, jednak są i tacy, którzy pracują tylko parę godzin dziennie, ale posiadają pełen dochód ze swojej pracy. Najlepsze jest to, że wciąż jest dużo miejsca w tej ogromnej i rozwijającej się branży.

Czym jest copywriting?

Copywriting to proces pisania reklamowych materiałów promocyjnych. Copywriterzy są odpowiedzialni za tekst na broszurach, billboardach, stronach internetowych, e-mailach, reklamach, kampanie google ADS, katalogach i nie tylko.

W przeciwieństwie do wiadomości lub artykułów redakcyjnych copywriting polega na nakłonieniu czytelnika do działania. Takie działanie może polegać na zakupie, wyrażeniu zgody lub współpracy z produktem, usługą lub firmą. Dlatego copywriter jest często określany jako „sprzedawca w druku”.

Copywritingu nie należy mylić z „prawami autorskimi”. Prawo autorskie oznacza, że ​​osoba fizyczna lub firma ma wyłączne prawo do powielania, publikowania, sprzedawania lub rozpowszechniania czyichś dzieł (takich jak książki, muzyka, przedmioty artystyczne). Celem praw autorskich jest ochrona tego materiału i zapobieganie nielegalnemu wykorzystaniu go przez nieupoważnione podmioty. Właściciel oznacza, że ​​materiał jest chroniony prawem autorskim i symbolem ©.

Jakiego rodzaju kwalifikacji potrzebujesz, aby zostać copywriterem?

Żadnego! Sukcesy odnoszą nawet copywriterzy ze stopniem naukowym i tacy, którzy nie ukończyli szkoły średniej. Niektórzy copywriterzy mają mniej niż 18 lat, a niektórzy są już na emeryturze. Niektórzy copywriterzy to mamy siedzące w domach i dorabiające na tym niezależnym stanowisku, a niektórzy specjalnie dla tej pracy zostawili stanowiska korporacyjne. Jedyne, czego potrzebujesz do zostania copywriterem, to komputer i połączenie z Internetem. Wszystkiego innego można się nauczyć. 

Czy będąc copywriterem naprawdę można stworzyć sześcio-cyfrowe saldo na koncie?

Tak, i to wielu copywriterów potrafi je stworzyć! Ale ile zarabiasz, zależy od tego, ile czasu i wysiłku włożysz w tą pracę.

Jeden z copywriterów podzielił się z nami swoimi zarobkami, pracuje on godziwie nie tylko jako copywriter, ale prowadzi także swoją niezależną firmę. Zarabia on ponad 400 tys. rocznie. Kolejny niezależny copywriter jest prawdziwym wymiataczem. Ma talent do copywritingu i jest świetnym networkerem i programistą. Wynegocjował kilka bardzo dobrych kontraktów z wieloma dużymi firmami i w tym roku zarobi ponad 1,5 mln! 

Kolejny z autorów tekstów, którego przedstawił nam swój plan, mówi, że chce zarobić dodatkowe pieniądze na wakacje i regularnie dokładać do konta oszczędnościowego rodziny. Pracuje wieczorami, oraz w weekendy i zarabia 100 tys. rocznie. Nieźle jak na pracę na pół etatu. Innym przykładem jest copywriterka, która jest samotną mamą i przebywa w domu z dzieciakami. Z racji tego, że opiekuje się dwójką małych dzieci, pracuje tylko cztery godziny dziennie w swoim wolnym zawodzie. Zarabia 80 tys. rocznie!

Jeśli nie chcesz pracować na pełny etat, nie ma sprawy. Możesz także zarabiać bardzo dobrze, pracując tylko w niepełnym wymiarze godzin. Wspaniałą rzeczą w byciu niezależnym copywriterem jest to, że możesz pracować tyle, ile chcesz. Wszystko zależy od tego, ile chcesz zarobić i jak często chcesz pracować.

Od czego zacząć, aby zostać copywriterem?

Chociaż nie potrzebujesz żadnych formalnych kwalifikacji, aby zostać copywriterem, potrzebujesz kogoś, kto pokaże ci drogę.

Wszyscy copywriterzy, których spotkałem na swojej drodze – podobnie jak wspomniani powyżej – rozpoczęli swoją karierę jako niezależni twórcy copywritingu, jednak szukali informacji na temat copywritingu wszędzie, gdzie się dało. Na Internecie możemy znaleźć mnóstwo bardzo ważnej oraz treściwej wiedzy. Istnieją także książki, z których dowiemy się, od czego zacząć chcąc pracować jako copywriter. Polecamy także kursy, które są dostępne zarówno płatnie, jak i za darmo w sieci.

Nigdy nie było lepszego czasu, aby zostać copywriterem. Firmy desperacko poszukują niezależnych autorów tekstów, którzy pomogą im sprzedawać swoje produkty i usługi. Zacznij już dziś a w mgnieniu oka możesz być tym, do którego dzwonią setki telefonów dziennie. 

Masz pytanie lub potrzebujesz pomocy w pozycjonowaniu stron? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń na numer kontaktowy: +44 7378 630 666, napisz do nas na e-mail: seokocur@gmail.com lub skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy a odezwie się do Ciebie nasz wysoko wykwalifikowany i licencjonowany personel techniczny, aby odpowiedzieć na twoje pytania oraz udzielić ci pomocy, której potrzebujesz. Gwarantujemy profesjonalną, sympatyczną, najwyższej jakości obsługę.

1 Comment

  • Szymon Owedyk

    28/05/2020

    Mi się opłaciło już w 2006 roku i ciesze się, że obrałem taką drogę 🙂

Leave A Reply

Call Now Button