Interesujący blog a SEO – optymalizacja oraz pozycjonowanie.

  • Home
  • Ciekawostki
  • Interesujący blog a SEO – optymalizacja oraz pozycjonowanie.

Interesujący blog a SEO – optymalizacja oraz pozycjonowanie.

Prowadzenie bloga w ostatnim czasie stało się bardzo popularną aktywnością, realizowaną z pasji, ale i także z myślą o uzyskaniu bardzo konkretnej korzyści. Blogi firmowe mają za zadanie zgromadzenie jak największej ilości czytelników, będących docelowo potencjalnymi klientami firmy. Tworzenie dobrej treści na bloga nie może się skupiać na czysto reklamowych hasłach, które zniechęcą czytelników do lektury artykułów, bądź porad. Blog pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie firmy tylko wtedy, kiedy treści pod SEO nie będą tworzone sztucznie i na siłę. 

CZY WARTO PROWADZIĆ BLOGA FIRMOWEGO I ZAMIESZCZAĆ NA NIM TEKSTY UWZGLĘDNIAJĄCE SEO? 

Treści SEO friendly zwiększą widoczność bloga i co za tym idzie firmy w sieci, jednak warunkiem powodzenia jest posługiwanie się bardzo konkretnymi metodami. Blog firmowy będzie wspierał pozycjonowanie strony gdy będzie prowadzony bardzo regularnie. Przestarzałe treści wzbudzą podejrzenie czytelników i dadzą sygnał, że firma zaniedbuje miejsce, na którym powinno jej zależeć. Coraz więcej firm uświadamia sobie potrzebę i korzyści płynące z prowadzenia własnego bloga firmowego. Jest to niesamowicie skuteczne narzędzie marketingowe i promocyjne.

JAK ZWIĘKSZYĆ WIDOCZNOŚĆ FIRMY PRZY POMOCY TREŚCI SEO?

Podejmując decyzję o promowaniu swojej firmy za pomocą tworzenia treści pod SEO należy pamiętać o tym, że roboty Google potrafią wychwycić coraz więcej nieprawidłowości. Dlatego też tak ważne jest przygotowanie unikalnego contentu o wysokiej jakości. Wszystkie publikowane na stronie materiały powinny być interesujące dla odbiorców i zaspokajać ich chęć wiedzy. Pamiętamy także o tym, że artykuły pisane stricte pod SEO wcale nie muszą być szablonowe, przewidywalne i nudne.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PODCZAS TWORZENIA TREŚCI SEO?

Przede wszystkim kluczem do sukcesu jest regularność ich tworzenia. Warto z góry wybrać sobie dni, w których artykuły, porady i ciekawostki będą publikowane na stronie internetowej lub blogu. Dobrze jest dodawać nowości 1-2 razy w tygodniu i tym samym zadbać o regularność swoich działań.

Wartościowy content marketing z zaznaczonymi słowami kluczowymi potrafi zdziałać więcej, niż niejedna reklama. Dlaczego warto zdecydować się na content marketing? Angażujące treści, odpowiadające na potrzeby informacyjne różnych klientów, będą pierwszym krokiem przybliżającym ich do podjęcia decyzji zakupowej.

W artykułach publikowanych na interesujący blog powinniśmy dodawać słowa kluczowe, które są kierunkowskazem do proponowanych przez nas produktów i usług. Wpisy na blogu muszą być tworzone według zasad SEOi jednocześnie dostarczać wartościową wiedzę dla naszego odbiorcy.

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY TWORZENIA TREŚCI SEO.

Poznanie zasad, które spowodują wypozycjonowanie bloga ułatwi nam zadanie i pozwoli szybciej osiągnąć sukces. Na co głównie powinniśmy zwracać uwagę, tworząc treści SEO?

  • dodawanie słów kluczowych podczas redagowania tytułu artykułu lub wpisu,
  • pogrubianie wybranych słów kluczowych i ich zagęszczenie w tekście,
  • stosowanie odpowiednich nagłówków i ich hierarchii – H1, H2, H3, etc.,
  • dodawanie atrybutów ALT – opisów alternatywnych do zdjęć,
  • tworzenie treści posiadających więcej niż 300 wyrazów i odpowiedniej długości akapitów,
  • posługiwanie się linkami – zewnętrznymi i wewnętrznymi, które będą odnosiły czytelnika do innych treści w danej tematyce,
  • tworzenie odpowiedniego adresu URL naszego wpisu.

Jeżeli nie czujesz się na siłach redakcyjnych i wolałbyś oddać to zadanie w ręce profesjonalistów, którzy są w stanie stworzyć interesujący blog, czy stronę, z pewnością nie pożałujesz. Agencja content marketingowa przed rozpoczęciem współpracy powinna pochwalić się swoim portfolio i stworzyć próbkę materiału na potrzebę naszej branży. Pisanie bloga firmowego wymaga od nas znajomości zasad SEO, jednak na szczęście można powierzyć ten temat osobom pracującym z tym na co dzień.

Leave A Reply

Call Now Button