Podstawy SEO – W Tym Top 10 Warunków Google – 2020

Kampania Google Ads - SEO Kocur


Twoja strona zasługuje na wiele uwagi jeśli chodzi o SEO, to dzięki niej przecież na codzień zdobywasz klientów, opowiadasz historię swojego życia, lub np. przekazujesz innym swoją wiedzę. Niezależnie od tego czym się trudnisz i co jest twoją motywacją, chcesz dotrzeć do właściwej grupy odbiorców, którzy docenią twój produkt i wysiłek. Pozycjonowanie stron polega nie tylko na tym żeby to właśnie twoja domena pojawiła się wyżej od innych konkurencyjnych z tobą stron, ale przedewszystkim na ukierunkowanym i trafnym jej odbiorze. W tym artykule dowiesz się o 10 top warunkach Google i poznasz zupełne podstawy SEO:

  • Prędkość ładowania strony
  • UX czyli user experience
  • Podstawowe wytyczne Google
  • On-page SEO

Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki w wyszukiwarce Google, to ten artykuł ci w tym pomoże.

Czas Ładowania Strony


Podstawy SEO 2020

Czas w jakim twoja strona się otworzy po tym jak odwiedzający kliknie jej adres URL jest ważnym aspektem optymalizacji SEO. Czy pamiętasz sytuację w której kliknąłeś link i po tym jak ikonka kółeczka które wydawać by się mogło bez końca krąży, wkońcu zamknąłeś link i odwiedziłeś inną domenę?. Tak właśnie traci się potencialnych klientów i odwiedzających strony www, bo nikt z nas nie ma na tyle wolnego czasu by czekać długimi chwilami na otwarcie się strony internetowej. Żyjemy w dobie 5G internetu gdzie prędkości ściągania to np 1GB na sekundę, więc każdy z nas spodziewa się błyskawicznego otwarcia strony z produktem który chcemy nabyć. 64% ruchu internetowego generowane jest za pomocą urządzeń mobilnych takich jak telefon, gdzie często korzystamy z sieci 3G która jest o wiele mniej wydajna niż nasze domowe Wi-Fi. Tym bardziej nasze strony powinny być lekkie, zaopatrzone w zdjięcia i tekst które sa skompresowane. Google mierzy czas odwiedzin stron www, i dostaje sygnał po tym jak ktoś ją zamknął zaledwie kilka sekund po tym jak ją otworzył. Ozanczać to będzie że nie znalazł tam tego czego szukał, i słowo kluczowe które wpisał w wyszukiwarce, nie będzie dla ciebie rankingowało efektywnie. Musisz upewnić się że dostarczasz obszernej i trafnej odpowiedzi w formie content marketing, google ads, czy treści na stronie na zapytania które trafiaja do wyszukiwarki. Składają się na to odwiedziny sklepu internetowego, social media i marketing internetowy.

UX – User Experience


Podstawy SEO 2020

Pozycjonowanie strony to także wygoda osób które ją odwiedzają, należy zadbać o to by odwiedzający mogli płynnie i łatwo korzystać z twojej strony. Przede wszystkim chcesz zadbać o strukturę paska menu, strukturę linkowania, łatwość nawigowania, i oprawę graficzną która w tym wszystkim pomaga.

Optymalizacja strony to coraz częściej złożony proces, który wymaga architektonicznych wręcz umiejętności, ale nie jest to proces któremy nie może podołać ktoś kto wcześniej nie miał z tym styczności, wszystko za sprawą łatwości dostępu do informacji. SEO jest wdzięczną dziedziną która popłaca tylko tym najbardziej cierpliwym, którzy potrafią czekać na rezultaty długimi czasem miesiącami, może być jednak tak że rezultaty pojawią sie błyskawicznie i zupełnie niespodziewanie.

Podstawy SEO 2020 pod kątem wymagań Google


Podstawy SEO 2020

Wyszukiwarki Google nie da się oszukać w kwesti wyników wyszukiwania, z kilku powodów, jest ona poprostu ciągle monitorowana przez armie pająków robotów jak i zarówno ludzi. Google wytyczne to ponad 200 czynników SEO z których większość trzeba spełnić by liczyć się w wynikach wyszukiwania. Słowa kluczowe, polityka prywatności, optymalizacja strony on-page, to tylko niektóre czynniki optymalizacji strony wymagane przez Google. Jakość i ilość słów kluczowych na stronie internetowej odpowiada za skierowanie na nią wybranej przez ciebie grupy osób, a polityka prywatności jasno określi twoje zamiary. Agencja SEO jest od tego żeby wskazać tego typu wymagania i pomóc ci w wyborze słów kluczowych, wykonać audyt SEO i przedstawić plan marketingu internetowego.

On-Page SEO


SEO optymalizacja stron to jeden z najważniejszych aspektów na które skłąda się SEO pozycjonowanie. Tutaj musisz upewnić się że ilość słów kluczowych w twoim tekscie nie jest ani za mała jak i również za duża. Optymalizacja stron internetowych to także odpowiednie oznaczenia tytułów za pomocą nagłówków H1, H2, H3 aż do H6. Pomożesz również robotom crawlującym twoją strone w celu werifikacji jej tematyki, oznaczając frazy kluczowe zgrubioną czcionka czy kursywą. Czym jest SEO, bez budowania struktury linków swojej strony?, zapewne niczym co pomoże odwiedzającym łatwo i skutecznie zlokalizować inne treści niż ta którą obecnie widzi na ekranie komputera. SEO to bardzo obszerny temat na który skłąda się mnostwo pośrednich tematycznie procesów. Pod SEO zaliczyć możesz rownież linki sponsorowane, których używanie może być owocne ale również i zgubne, a to za sprawą wytycznych Google które jasno zabraniają kupowania linków. Warto pomyśleć rownież o Google adwords które spowoduje że znajdziesz sie na pierwszej stronie Google zaledwie po paru godzinach. SEO nie jest dla wszystkich wymaga mnostwo cierpliwości i ofromu spędzonego czasu przed komputerem, i nie mówimy tutaj o godzinie czy też dwóch dziennie, a o długich tygodniach ciężkiej pracy,

Podstawy SEO 2020

Powodzenia!

Leave A Reply

Call Now Button